Bojanowo w Mölkky zakochane

Nie ma w Bojanowie osoby, która o grze mölkky by nie słyszała. Mieliśmy już pikniki, mini ligę, spotkania z przedszkolakami, wyjazd na Mistrzostwa Polski, tym razem zorganizowaliśmy spotkanie i naukę gry dla uczniów klas pierwszych ze szkoły ponadpodstawowej.

Jest 18 września, godzina 11:30. Zmierza do nas grupa dziewięćdziesięciu uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo – Technicznych na zajęcia integracyjne przy mölkky. Szybkie wprowadzenie i zaczynamy rywalizację od pierwszej fazy grupowej na dwunastu stanowiskach, po trzy dla każdej klasy. Wszystko obserwuje reporterka “Życia Rawicza”, co dodatkowo potęguje stres. Zdarzają się pierwsze niecelne rzuty, ale w miarę czasu gra wychodzi coraz lepiej. Następuje druga runda, podczas której walczymy w czterech grupach liczących osiem osób. Czuć już rywalizację i rozczarowania z rzutów niecelnych „Przecież była tak blisko”. Po zaciętej walce udało się wybrać po dwie najlepsze osoby z każdej klasy, które będą tworzyły pary półfinałowe. Walka w półfinałach, meczu o trzecie miejsce i finale była bardzo zacięta, pomimo wprowadzenia zasady walki do dwóch zwycięstw, każdy pojedynek trwał do trzech meczy, zdarzała się nawet sytuacja powrotu do dwudziestu pięciu punktów.

Podium wyglądało następująco:

  • I miejsce: Magda i Ksawery,
  • II miejsce: Artur i Szymon,
  • III miejsce: Jan i Kacper,
  • IV miejsce: Zuzanna i Mateusz,
  • V miejsce: wszyscy pozostali uczestnicy za dobrą zabawę.

Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w tą imprezę. Członkom Stowarzyszenia zGRAni za sędziowanie (Tomasz, Daria, Zofia, Wanda, Anna, Marzena, Tatiana, Joanna), Gminnemu Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji za udostępnienie miejsca, które doskonale sprawdziło się podczas naszej mini Ligi. Wydziałowi Promocji Urzędu Miejskiego w Bojanowie, za przekazanie gadżetów na nagrody oraz dziennikarce z lokalnej gazety (Życie Rawicza) oraz opiekunom ze szkoły. Dziękujemy również firmie Tactic za przekazanie wyjątkowych medali na turniej. Największe podziękowania kierujemy do graczy, czyli uczniów klas pierwszych z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie. Nie udałoby się tego zorganizować bez ich zaangażowania w grę. Mamy nadzieję, że gra się na tyle spodobała, że kolejne osoby dołączą do naszych regularnych rozgrywek.

Stowarzyszenie zGRAni

ul. Rynek 10
63-940 Bojanowo

NIP: 699-196-07-08
Regon: 368916957

 

Bank Spółdzielczy w Poniecu, oddział w Bojanowie
nr konta: 74 8682 0004 0053 0536 2000 0010

Copyright 2019 Stowarzyszenie zGRAni © Wszystkie prawa zastrzeżone.