Cukierki – apetyczna gra planszowa

W naszej spiżarni wydarzyła się okropna tragedia. Wszystkie nasze słodkości wysypały się na podłogę i rozpadły się na pół. Trzeba poskładać cukierki w całość, ale do tego potrzebna jest Twoja pomoc. Ta gra jest tak słodka, że nie potrzeba już nic więcej do popołudniowej kawy. Gra od wydawnictwa GRANNA zaskoczy pozytywnie całą rodzinę i nie tylko. Uwaga! Testowane na dzieciach.

Kolorowe pudełko przyciąga uwagę, a na nią szczególnie zasługuje

Krótkie omówienie zasad

Celem gry jest uzbieranie jak największej ilości punktów, a te zdobywamy poprzez składanie cukierków. Dostępne są aż 3 typy słodkości:

  • Zwykłe cukierki – truskawkowe, miętowe, cytrynowe oraz pianka. Symetryczny kształt pozwala na łatwiejsze dopasowanie kafelków. Jeden cukierek wart jest 1 pkt.
  • Lizak – specjalny cukierek, który jest asymetryczny. Trudniej go poskładać, ale jeśli nam się to uda, otrzymujemy dwa punkty ekstra.
  • Ciasteczko – jego ułożenie zapewni graczowi dodatkowy ruch w danej turze.
Losujemy kafle i układamy je według wzoru

Grę rozpoczyna osoba, która ostatnio jadła cukierki anyżowe (fuj) lub gumę cynamonową. Jest to nagroda za niesamowitą odwagę (albo rekompensata za zniszczone kubki smakowe). Każdy z graczy wybiera jeden z trzech kafelków ze swojej ręki i dokłada na stół. Ważne, żeby chociaż jeden bok pasował i tworzył cały cukierek.

Za dołożenie tego kafelka otrzymujemy aż dwa punkty.
Za skompletowanie lizaka otrzymujemy jeden punkt…
… oraz dwa punkty ekstra 🙂

Wrażenia

Podobno nie powinno oceniać się planszówek po pudełku, jednak w tym przypadku zadziałał u mnie instynkt. Po przechwyceniu opakowania z paczki, już wiedziałem że ta gra będzie ciekawa. Kolorowe opakowanie zachwyciło mnie swoją prostotą, a krótki opis zasada z tyłu upewnił mnie, że to będzie kolejny tytuł dla tych młodszych graczy w naszym klubie. Po przetestowaniu tego na własnych dzieciach, uważam że gra nada się do wspólnych rodzinnych rozgrywek, angażując wszystkich. Sugerując się informacją zawartą na pudełku, gra przeznaczona jest dla osób od lat 5 wzwyż, jednak już czterolatek, doświadczony przez Serpentynę od G3, świetnie sobie z nią radzi. To by było na tyle, a teraz wracamy do gry 🙂

Wydawnictwo: Granna
Autor: Manu Palau
Ilustracje: Paco Dana

Stowarzyszenie zGRAni

ul. Rynek 10
63-940 Bojanowo

NIP: 699-196-07-08
Regon: 368916957

 

Bank Spółdzielczy w Poniecu, oddział w Bojanowie
nr konta: 74 8682 0004 0053 0536 2000 0010

Copyright 2019 Stowarzyszenie zGRAni © Wszystkie prawa zastrzeżone.