Great Minds – to nie takie proste, na jakie wygląda

Wyobraź sobie, że Kleopatra, Królowa Wiktoria , Maria Skłodowska-Curie, Budika oraz Florence Nightingale przygotowały dla Ciebie zestaw łamigłówek zręcznościowych. Te z pozoru niewinne, drewniane zabawki, są w rzeczywistości fascynującymi układami, które należy rozłożyć i złożyć.

Ten typ gier/zabawek zaliczam do kategorii jednorazowych. Istnieje ryzyko, że raz rozwiązana, nie sprawia już takiej frajdy. Czy w tym przypadku jest tak samo? Samo rozwiązanie łamigłówek nie jest takie łatwe, przez co kupując je mamy zabawy na kilka godzin lub nawet dni czy tygodni. Wszystko zależy od tego ile czasu na to poświęcimy. Może się okazać, że nie uda nam się tego rozgryźć, dlatego warto wtedy odłożyć na trochę i ponownie do tego wrócić.

Jakie mamy zagadki?

Zabrałem się za zabawę zaraz po odebraniu paczki. 15 minut później łamigłówka Kleopatry została obalona. Stwierdziłem, że to bardzo prosta zabawa. Szybko zająłem się kolejną i … poległem. Następnego dnia ponownie, jednak z tym samym rezultatem.

W weekend organizowaliśmy Mikołajkowe Nocne zGRAnie, podczas którego łamigłówki wspaniałych umysłów rozwiązywał Marek i ku naszemu zdziwieniu rozwiązał aż cztery zagadki z pięciu. Pewnie ostatnią również by złożył, ale miał już ochotę na inne gry. Niesamowite!

Czy polecam ten typ gier/zabawek? Zdecydowanie tak! Tak samo jak człowiek lubi rozwiązywać krzyżówki, sudoku czy kostkę rubika, tak samo może spędzać czas na tym. Łamigłówki wymagają od nas wyobraźni przestrzennej, przez co niektóre osoby zrażą się tym od samego początku. Kończąc pisanie tego tekstu, a jest to dokładnie tydzień od odebrania gry, jestem dopiero na trzeciej zagadce. Udało mi się rozwiązać “Krzyż Wiktorii” z czego jestem ogromnie dumny :D.

Paczkę z łamigłówkami otrzymaliśmy od Empik.com, które promuje swoją akcję #grajzempikiem. W międzyczasie udostępniają w swoim sklepie fajne promocje, a z wykupionym Empik Premium, możecie wyhaczyć planszówki w dobrych cenach. Wejdź na ich stronę i znajdź coś dla siebie.

Stowarzyszenie zGRAni

ul. Rynek 10
63-940 Bojanowo

NIP: 699-196-07-08
Regon: 368916957

 

Bank Spółdzielczy w Poniecu, oddział w Bojanowie
nr konta: 74 8682 0004 0053 0536 2000 0010

Copyright 2019 Stowarzyszenie zGRAni © Wszystkie prawa zastrzeżone.