Rummikub: Eliminacje do Mistrzostw Polski i Świata

Rummikub mimo swojego wieku, z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Jest bardzo ciekawym tytułem, idealnym na przyjemne wkroczenie do świata planszówek.  Bojanowiacy również chętnie grają w ten tytuł.

Jak bardzo lubimy Rummikub’a, nie muszę przekonywać. Jest to, obok Mölkky, najczęściej zamawiana gra podczas naszych zakupów grupowych. Nadaje się na każdą okazję i można w nią grać w domu, szkole, a nawet na plaży. Zajmuje stosunkowo mało miejsca i rozkłada się ją dosłownie w minutkę. Dodatkowo, jest to gra w której karcianą wariację grały całe rodziny (zwłaszcza wtedy, gdy była awaria prądu). To wszystko pewnie miało wpływ na to, że w naszych eliminacjach wzięły udział aż 32 osoby.

Wszystkich graczy przydzieliliśmy do 8 stołów, gdzie rozegrali 3 rundy. Kolejne losowanie, znowu 3 rundy. Do półfinałów przeszło 8 osób, gdzie rozegrano również 3 rundy i w finale kolejne 3 rundy. Nie było łatwo, finaliści rozegrali w sumie 12 tur w Rummikub, więc znaleźli się tam zdecydowanie najlepsi. Bardzo nas cieszy fakt, że do Bojanowa na gry, przyjeżdżają osoby z innych miast. Dla nas to świadczy o tym, że jesteśmy coraz większym, planszówkowym punktem na mapie Polski. To dodaje nam energii do dalszego działania.

Finał eliminacji w Rummikub był bardzo emocjonujący i jak to zawsze bywa, nigdy nie wiadomo kto zwycięży. Wyniki wyglądały następująco:
🥇 Marcin
🥈 Agnieszka
🥉 Amelia
4. Mateusz

Osoby, które po drodze odpadły, również nie próżnowały. Na trawie przy remizie, wszyscy chętnie grali w mölkky 🙂

Stowarzyszenie zGRAni

ul. Rynek 10
63-940 Bojanowo

NIP: 699-196-07-08
Regon: 368916957

 

Bank Spółdzielczy w Poniecu, oddział w Bojanowie
nr konta: 74 8682 0004 0053 0536 2000 0010

Copyright 2019 Stowarzyszenie zGRAni © Wszystkie prawa zastrzeżone.