zGRAj się z nami!

II piknik rodzinny „zGRAj się z nami!” zorganizowaliśmy w Tarchalinie. Nikogo pewnie nie dziwi ten fakt, ponieważ ta miejscówka idealnie nadaje się na nasze imprezy plenerowe. Mamy dużo miejsca aby grać w Mölkky, ale również wiele stołów do grania w planszówki, których na imprezie nie brakowało. Do ogrania była masa gier z kolekcji naszego stowarzyszenia, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bojanowie oraz z prywatnych kolekcji naszych członków.

W pierwszej części pikniku skupiliśmy się na tych stołowych wersjach gier „bez prądu” i główną atrakcją były dwa mini turnieje w rewelacyjną grę, jaką jest „Figur Figle” od Granna. Tutaj chcielibyśmy podziękować wydawcy za przysłanie egzemplarzy turniejowych, nagród oraz gadżetów, które można było wygrać i otrzymać na naszym pikniku. Współpraca z GRANNA to czysta przyjemność i mamy zamiar cały czas ją kontynuować. W turnieju najpierw grali najmłodsi. Okazało się że ta gra wywołuje tak dużo uśmiechu i radości, że stół obstawiły mamy, babcie ciocie, które zaczęły fotografować i filmować to co się dzieje. A działo się . Mechanika gry wymaga spostrzegawczości, dedukcji oraz refleks co prowadziło do pozytywnego zakręcenia. Podstawowy wariant nie sprawiał nikomu problemu, ale rozszerzenie zasad może okazać się jeszcze ciekawsze. Sprawdzimy na najbliższym spotkaniu w klubie. Drugi turniej był dla graczy nieco starszych . Tutaj panowało większe skupienie i mistrzowska dedukcja. Gdybyśmy zmierzyli szybkość poruszania ich gałkami ocznymi, to pewnie ustanowilibyśmy jakiś rekord.

Druga część była przeznaczona na Mölkky. To tutaj pojawiły się prawdziwie sportowe emocje i chęć zdrowej rywalizacji. Do turnieju eliminacyjnego zgłosiły się aż 32 drużyny (ta liczba robi wrażenie, nie?). Graliśmy przy 11 stanowiskach, dzieląc drużyny na grupy. W skład 10 grup umiejscowiliśmy po 3 drużyny, w ostatniej 2. Każdy grał z każdym po dwa razy i w taki sposób wyłoniliśmy 11 ćwierćfinalistów. 12 drużyna otrzymywała dziką kartę poprzez losowanie z przegranych ekip. Drabinkowo doszliśmy do półfinału, a potem wielkiego finału. Zwycięską drużyną okazali się Piłkarze, czyli Bartek i Robert. Muszę przyznać, że obserwacja ich poczynań była bardziej fascynująca niż oglądanie niejednego meczu w TV. Cały turniej został zorganizowany w ramach eliminacji do Otwarte Mistrzostwa Polski w Mölkky w Puszczykowie. Oczywiście licznie wybieramy się na to wydarzenie

Cieszy nas fakt, że nasz piknik odwiedziły osoby spoza naszej gminy, z Ponieca, Leszna, Wschowy, a nawet Nowej Soli. WIP to fantastyczna grupa miłośników rowerowych podróży, którzy wykręcają kilometry w odLOTTOwej jeździe. Robicie wspaniałą robotę i trzymamy za Was kciuki. Dacie radę i uda wam się wygrać! Marcin i Agnieszka z powodzeniem działają w Klub Gier Planszowych “Graczyn” w LO w Nowej Soli, który podobnie jak nasz, zrzesza miłośników gier. Marcin jakiś czas temu podjął bardzo trudnego zadania. Tworzy bazę klubów gier planszowych w całej Polsce, stara się ich integrować i edukować w działaniu a dodatkowo ułatwia kontakty z wydawcami. Muszę przyznać, że tą robotę wykonuje wyśmienicie!. A na efekty już niedługo zobaczycie w naszym klubie. Zawitajcie na jego profil Zagramy.

Na koniec podsumowania postanowiłem pozostawić podziękowania dla osoby, bez której ta impreza pewnie nie doszłaby do skutku. Wiadomości Tarchalin, Muszę wam powiedzieć że Wasza Sołtys, pani Urszula Czerwińska jest niezastąpiona i stworzona do tej roli. Uraczyła nas wszystkich swoimi specjałami, takimi jak pajda ze słynnym smalcem i ogórkiem kiszonym, powidła ze śliwki bojanówki czy sokiem z czarnej porzeczki. Dziękujemy, że kolejny raz mogliśmy skorzystać z Waszej świetlicy i boiska.

Dziękujemy również ochotnikom z Tarchalina, za mistrzowskie zajęcie się grillem. Tę konkurencję w Turnieju Sołectw macie na bank wygraną

To by było na tyle. Do zobaczenia

Stowarzyszenie zGRAni

ul. Rynek 10
63-940 Bojanowo

NIP: 699-196-07-08
Regon: 368916957

 

Bank Spółdzielczy w Poniecu, oddział w Bojanowie
nr konta: 74 8682 0004 0053 0536 2000 0010

Copyright 2019 Stowarzyszenie zGRAni © Wszystkie prawa zastrzeżone.