zGRAne Bojanowo, czyli “szczęśliwa trzynastka”

W poniedziałek, 23 września, została ogłoszona lista projektów, na które będzie można głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Nie mogło tam zabraknąć naszego pomysłu.

Projekt nr 13, czyli “zGRAne Bojanowo” został podzielony przez nas na 3 etapy, dzięki czemu będziemy mogli zrobić coś dla każdego sołectwa w naszej gminie. Jesteście na to gotowi?

Warsztaty gier planszowych

Pierwsza część projektu zakłada zorganizowanie kilku spotkań w każdej wiosce wiosce w naszej gminie. Będziemy w tym czasie sprawdzać jakie tytuły są najciekawsze dla graczy oraz w jaki sposób moglibyśmy pobudzić do działania lokalną społeczność. Przyda nam się to do realizacji kolejne części projektu. Poza wioskami, chętnie zorganizujemy warsztaty dla innych grup działających w Gminie Bojanowo t.j. Klub Seniora czy świetlice szkolne.

Utworzenie nowych klubów

Wszystkie chętne grupy, którym planszówki przypadną do grupy, będą mogły uzyskać od Stowarzyszenia zGRAni wsparcie w założeniu oraz prowadzeniu klubu gier planszowych. Dodatkowo, zakupimy dla nich gry planszowe i plenerowe, które okazały się największymi hitami podczas odbytych warsztatów. Nasze wsparcie będzie polegało na organizowaniu turniejów oraz eliminacji do Mistrzostw Polski i Świata w różne gry, tak jak ma to miejsce aktualnie w naszym klubie.

przykładowa paczka dla klubu:

Pierwszy Bojanowski Festiwal Gier

Tego jeszcze w naszej gminie nie było, a jest szansa by rok 2020 okazał się pierwszym takim w historii Bojanowa. Zorganizujemy dwudniowy konwent gier, nie tylko polanszowych. Podczas tego wydarzenia planujemy zorganizować wiele turniejów oraz mistrzostwa w Mölkky. W grę, której nie musimy nikomu przedstawiać (a jeśli jednak trzeba, to zapraszamy do relacji z naszych imprez [1, 2, 3, 4]). Ranga mistrzostw będzie podana w przyszłości, ale chcemy aby były to conajmniej Mistrzostwa Wielkopolski.

Poza planszówkami, planujemy zrobić turnieje w różne gry konsolowe lub komputerowe (np. Fifa, Tekken, CS:GO)

Tak wyglądały organizowane przez nas imprez z Mölkky w roli głównej

Czy to wszystko?

Absolutnie nie, pomysłów na działanie mamy bardzo dużo. Przede wszystkim zależy nam, aby mieszkańcy naszej gminy zaczęli ze sobą spotykać, aby wspólnie spędzać czas przy grach. Niezależnie od tego ile mamy lat, zamieńmy naszą gminę w zGRAną Gminę Bojanowo.

Stowarzyszenie zGRAni

ul. Rynek 10
63-940 Bojanowo

NIP: 699-196-07-08
Regon: 368916957

 

Bank Spółdzielczy w Poniecu, oddział w Bojanowie
nr konta: 74 8682 0004 0053 0536 2000 0010

Copyright 2019 Stowarzyszenie zGRAni © Wszystkie prawa zastrzeżone.